Back to TOP
SK | CZ | EN

Chov mačiek by mal byť výnosný biznis.Zarábať na chove mačiek (či spoločenských zvierat celkovo) je odsúdeniahodné! S totuto myšlienkou žijem odvtedy, čo sme sa s manželom rozhodli odchovávať naše mačky - Donské Sphynxy. Mačky mám dotovať z môjho príjmu - z mojich peňazí mám byt prispôsobiť ich potrebám, mám k nim zadarmo v noci vstávať každé dve hodiny a dokrmovať ich drahým mačacím mliekom, platiť (aj) za ich exkrementy poplatky mestu (za odvoz komunálneho odpadu) a mnoho iných vecí, ktoré s chovom súvisia, mám platiť ja. Mačatá by sa mali predávať iba s minimálnym ziskom, najlepšie so žiadnym, LEN za cenu vybavenia Preukazu pôvodu, PetPasu a očkovaní. Ich stravu tam rátať ani nemám. No a tých cca 1000€ ročne (asi toľko stoja výstavné poplatky - len platba za klietku, benzín a čas ani nerátam) mám financovať tiež z vlastného vrecka.

Len preto, aby nový majiteľ za MOJE peniaze (charita jak prasa) dostal zdravú, vymojkanú, dokonale holú, najlepšie v budúcnosti výstavne úspešnú mačku!

Nezdá sa vám to všetko akési choré? Mne sa to prestalo pozdávať, keď som u môjho veterinára začala platiť horibilné sumy za očkovanie matiek a otcov budúcich skoro zadarmo predaných mačiat, za ich preventívne prehliadky, rozbory trusu, sonografické vyšetrenia budúcich matiek a mnoho iných úkonov len preto, aby boli ich potomkovia zdraví. Veterinár si dá za to zaplatiť a ja to mám platiť z vlastných peňazí!

Prečo si veterinár vypýta peniaze za to, že robí len to isté, čo ja? Keď ho vytiahnem o pol jednej v noci z postele, má nárok za platbu za pohotovoať 20€. Kto ich zaplatí mne za to, že tak ako on, aj ja musím byť v tú noc hore a priviesť mu zviera do ambulancie?

Pozor! Tu veterinár je ten normálny. Sprostá som ja! A sprostí budeme aj naďalej my všetci chovatelia mačiek, ak aj naďalej budeme tvrdiť, že na mačkách sa nedá zarobiť. Ono sa na nich MUSÍ dať zarobiť!

Ako by sa vám páčilo, keby ste mohli ísť do reštaurácie len po 16-tej, lebo jej majiteľ musí ísť cez deň do práce, aby mal na tú prevádzku tej kaviarne peniaze? Ako by sa vám páčilo, keby mal zubár otvorenú ambulanciu len od šiestej večer, lebo cez deň bol na "zmene", aby vám mohol z peňazí, ktoré na tej zmene zarobil, opraviť zub? Prečo tieto služby berieme normálne a službu (lebo to je tiež služba) ako je chov spoločenských zvierat, na ktorú máme oprávnenie už tým, že sme majiteľmi chovateľských staníc, odsudzujeme?

Chov spoločenských zvierat by sa konečne mal stať povolaním. Každý majiteľ mačiatka či šteniatka chce, aby ste sa mu o jeho budúceho spoločníka starali čo najlepšie. A to mu nevadí, že cez deň ste v práci, aby ste tomu jeho vysnívanému krpcovi mali čo dať jesť? Všetci chcú dokonale vymaznané zviera. A to im nevadí, že keď ste celý deň v práci, tak sa tým zvieratám ani nemáte vlastne kedy venovať?

Chovatelia by mali mať možnosť byť doma a chovu sa venovať naplno. Veď prečo tie mačky vlastne chováme? Preto, lebo nás to baví. Presne tak, ako baví práca obuvníka či automechanika. Predaj zvierat odchovávaných v súlade s chovateľským poriadkom by mal uživiť nielen celý registrovaný chov, ale aj chovateľa, ktorý sa chovu venuje.

Paradoxom však je, že zarobiť na zvieratách sa dá aj teraz. No nezarábajú na nich tí, ktorí to robia poctivo, ale tí, čo odchovávajú bezpapierakov. Tí, čo odchovávajú zvieratá v neľudských podmienkach a predávajú ich vo veľkých množstvách za pár Eur, čím nás, registrovaných chovateľov, nútia ísť s cenou zvierat dolu. Takíto "chovatelia" do práce chodiť nemusia. Ich živí utrpenie zvietrat ...

01.12.2014

Mačiatka mali v sobotu 4 týždne


Už sú to šikovníci a začínajú z nich byť nezbedné mačiatka. Vo veku 3 týždne a pár dní začali predvádzať to ich, ako to ja nazývam - "sumo". Začali objavovať jeden...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
18.11.2014

V sobotu mali mačiatka vrhu Y 14 dní.


Čo napísať na úvod? Že rastieme :-).Mačiatka majú od 220 až po 320 gramov. Slečny sú štíhlejšie a chalani, samozrejme, macatejší. Mama Taora Chudnaya Zhemchuzhina,RU ich...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
09.11.2014

Dnes máme 7 dní


Takto pred týždňom sa našej Taore Chudnaya Zhemchuzhina,RU narodilo 5 mačiat. Keďže sa nám za posledné obdobie ozvalo viac záujemcov o naše mačatá, rozhodli sme sa po dlhšom...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
04.11.2014

Kamarátka a jej homeopatická liečba mi zachránili mačku pred kastráciou.


K dnešku máme jedného chovného kocúra (GIC Ivan Don Ramzes,RU) a dve chovné mačky (CH Teodora Pyrel,SK a Taora Chudnaya Zhemchuzhina,RU). Teodoru som aj napriek jej už dávnej...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
10.04.2014

Murphyho zákon alebo po našom ... zákon schválnosti - čím menej mačiatok na predaj, tým viac záujemcov.


Už skôr som tu avizovala, že v našej chovateľskej stanici ruského bezsrstého plemena Don Sphynx - Pyrel*SK, sme sa rozhodli "vyrábať" mačiatka až na objednávku. Staršie mačky...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
03.12.2013

Wiacseslaw Pyrel,SK to včera vzdal.


Počas našej chovateľskej kariéry sme odchovali vyše 40 mačiatok a za tú dobu nám uhynuli len 3 :- Mirabell Pyrel,SK, ktorú som vlastne "utopila", keď som ju ako začiatočník...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"

‹‹ 1 / 10 ››     

Holá kočka jako řešení pro alergiky?


Plemeno Don Sphynx je jedno z kočičích plemen, které je od narození holé (nemá srst). Mezi lidmi je proto zažitý logický názor, že když kočka nemá srst, je ideálním řešením pro alergiky. Neboť pokud je někdo alergický na kočičí srst, tak v tomto případě nemá být na co alergický.
Takové tvrzení však není správné ak tomuto "mýtu" přispěly i alergologové, kteří alergii, kterou trpí lidé při kontaktu s kočkou takto nazvali. Toto však není alergie na kočičí srst, ale na látky, které se na srst dostali. Jsou to bílkoviny ve slinách a výměšcích kočky, která si je při své intenzivní péče o svou srst roztírá po celém těle. Osrstěná kočka stráví většinu dne spaním, dřímánín a lízáním si srsti. Takto si ji čistí, ale na každém chlupu zanechává i své sliny. O tom, že kočka líná, vás přesvědčovat netřeba a i když budete co nejpozorněji její srst z bytu odstraňovat, i tak trvá až půl roku, dokud srst z bytu potřená alergizující bílkovinou zmizí. Takto to je u osrstěných koček.
Holé kočky se však olizují také! Není to až tak intenzivní, jako u jejich chlupatých kolegyň a stává se, že holá kočka se celý den neoblíže ani jednou. Výhodou takovéto kočky je i to, že je možné ji snadno a podle potřeby vykoupat, čímž se alergen z kůže odstraní ještě více.
Z praxe je nám známo, že reakci na Don Sphynxe si musí každý alergik vyzkoušet sám. Někdo na takové kočky nezareaguje vůbec, některých takové kočky svým slabým vlivem na jejich imunitní systém dokonce vyléčili. No jsou i případy, že alergici při Donoch kýchají a slzí...
Proto není možné tvrdit, že Don Sphynx je kočka vhodná pro alergiky. V mnoha případech však není možné ani tvrdit opak, protože naše odchovy jsou v mnoha rodinách s alergiky a jejich soužití ani jedné straně nezpůsobuje žádné problémy.

 Pokud vás něco zajímá ohledně chovu koček don sphynx, ptejte se...


 pokud do zprávy uvedete tel. čislo, zavolám vám a zodpovím i na jiné otázky ohledně koček don sphynx, kt. vás zajímají
 Vaše jméno
 E-mail
Napište opak slova "ano"

  [ všechny položky jsou povinné ]

Ing. Gabriela MURÍNOVÁCesta mládeže 42
901 01 Malacky
Slovenská republika

mob.: +421 903 122 438
         +421 918 987 224

murinovag@centrum.sk
120