Back to TOP
SK | CZ | EN

Predstavujem vám naše mačatáOdchovy z našich dvoch posledných vrhov (T a U) sú už dosť veľké na to, aby sa dalo predpokladať, ako asi budú v budúcnosti vyzerať. Preto vám ich tu trošku opíšem, každého jednotlivo.

Vrh T (narodený 29.6.2012), k odberu najskôr 1.10.2012 :

Tutanchamón Pyrel,SK – čierny kocúr – je trošku samotár, ale načo sa diviť, keď sa narodil s tromi sestrami? I keď ono sa to ani nedá povedať, že je samotár, skôr, že nespáva s ostatnými, ale stále si nájde vlastné miesto. Už teraz je dosť veľký, takže v dospelosti to bude pekný veľký chalanisko. Má prekrásnu sýtu čiernu farbu. Ani jeden kocúr, čo sa u nás doteraz narodil, nebol tak sýto čierny. Predpokladám, že trošku vybledne, no aj tak zostane dosť tmavý. No a neskutočne hlasno pradie ...

Tatjana Pyrel,SK – modro korytnačinová mačka – krásne mandľové oči, dobrý stop, trošku menšia brada, výborne stojace uši, dostatočné vrásky na hlave aj tele. Tatjana nemá fúzy. Pomer medzi modrou a krémovou farbou má dobre vyvážený.

Tiffany Pyrel,SK – čierno korytnačinová mačka – jej rozpoznávacím znakom je, že nos má zvisle rozdelený na dve polovice – jedna je krémová, druhá čierna. Má najviac fúzov zo všetkých týchto našich mačiek. Spĺňa všetko, čo predpisuje štandard FIFe (DSP) pre toto plemeno. Nájdete ho aj na stránke ChS Pyrel - štandard.

Teodora Pyrel,SK - čierno korytnačinová mačka – ťažko rozoznateľná od Tiffany, akurát má trošku väčšie oči a fúzikov má len pár.

O povahe týchto troch slečien je mi ťažko písať, lebo sú neustále spolu – ako pri hrách, tak aj pri spaní, tak sa jednotlivé povahy nedajú vyšpecifikovať. No ako celok sú také isté, ako všetky mačatá – hravé, čulé, neustále v pohybe, až kým ich hra nezmorí.

Vrh U (narodený 17.7.2012), k odberu najskôr 30.10.2012 :

Usiris Pyrel,SK - krémový kocúr s kresbou – výzorom kópia svojho deda Ivana Don Ramzes,RU, len by mohol mať trošku vyššie posadené uši, no to sa ešte môže upraviť. Má krásne, veľké, otvorené oči, silnú bradu a dokonale holú kožu. Jeho povahu tu ani nemôžem opísať, lebo mi aj tak nebudete veriť. Milý, aktívny, pozorný, hravý ... ako správny chlap :-). Je to náš miláčik. Keď dospeje a zmohutnie, tak verím, že to na výstavách dotiahne až na Best In Show.

Uljana Pyrel,SK - čierno korytnačinová mačka – zo všetkých „korytnačiek“ má Uljana najvýraznejšiu čiernu farbu. Keď bola malá, nedávala som jej ohľadom výzoru veľké šance. Mala širokú hlavu a od seba ďaleko postavené oči, dokonca bola jemne osrstená ... také škaredé káčatko. No asi aj v jej prípade sa rozprávka mení na realitu a vyrastá z nej nádejná výstavná krásavica. Má až neuveriteľne šikmo postavené mandľové oči, dobrú bradu, dobre postavené uši, dostatok vrások .. nevidím na nej chybu. A v prípade výstav už len vďaka svojmu exkluzívne silnému čiernemu sfarbeniu to má už dnes vyhrané. K tomu jej pokojná a tichá povaha – ideálny Don!

Keďže sme chovateľská stanica, je samozrejmé, že všetky naše mačatá budú čipované, kompletne zaočkované (aj proti FeLV), s PetPas-om a hlavne, budú mať papiere! V chovateľskom poriadku sa uvádza, že chovateľom NIE je dovolené : „4.1 Odchovávať mačiatka bez PP po rodičoch s PP. Produkcia mačiat bez PP je nezlučiteľná s etikou chovateľa a je považovaná za hrubé porušenie tohto chovateľského poriadku.“

Preto každý „chovateľ“, ktorý predáva „bezpepierákov“ po rodičoch s PP, HRUBO porušuje chovateľský poriadok, ktorý keď si preštudujete, tak zistíte, že jedine zvieratá odchovávané v chovateľských staniciach (a ktoré sa tým pádom riadia chovateľským poriadkom) sú kontrolované poradcami chovu a tým je v nich zamedzené nekontrolovanému množeniu zvierat. Tak isto sú v chovateľských staniciach kontrolované aj podmienky života chovných aj odchovávaných zvierat.

Tak isto takýto "chovateľ" porušuje aj Zákon číslo 39/2007 Z.z. o veterinárnej starostlivosti, ktorého časť, ktorá pojednáva o povinnosti označovať spoločenské zvieratá transpondérom (čipom) je popísaná TU. No a keď si niekto kúpi zviera bez označenia (čipu), prechádza povinnosť čipovania na neho.

Preto prosím všetkých „záujemcov“ o naše odchovy, NEKAZTE mi deň otázkami, či nepoznám niekoho, kto predáva Dony bez PP !!!! Kontakt naňho si zistite sami, kúpte si neregistrované = nečipované zviera a keďže predávajúci vám samozrejme o povinnosti čipovať nepovie, nachystajte si 370€ na pokutu za porušenie vyššie uvedeného zákona.

No a ešte jedna poznámka ... odteraz budú všetky naše mačiatka, ktoré nebudú určené na chov, takzvaní „maznáčikovia“, od nás odchádzať sterilizované. Odpadáva vám vďaka tomu už aj sterilizácia mačky vo vyššom veku, takže vám zostáva už len pár povinností a to : mačku dať raz ročne preočkovať, pár krát odčerviť, kŕmiť ju kvalitným krmivom, no a samozrejme ... mať ju rád :-)
01.12.2014

Mačiatka mali v sobotu 4 týždne


Už sú to šikovníci a začínajú z nich byť nezbedné mačiatka. Vo veku 3 týždne a pár dní začali predvádzať to ich, ako to ja nazývam - "sumo". Začali objavovať jeden...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
18.11.2014

V sobotu mali mačiatka vrhu Y 14 dní.


Čo napísať na úvod? Že rastieme :-).Mačiatka majú od 220 až po 320 gramov. Slečny sú štíhlejšie a chalani, samozrejme, macatejší. Mama Taora Chudnaya Zhemchuzhina,RU ich...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
09.11.2014

Dnes máme 7 dní


Takto pred týždňom sa našej Taore Chudnaya Zhemchuzhina,RU narodilo 5 mačiat. Keďže sa nám za posledné obdobie ozvalo viac záujemcov o naše mačatá, rozhodli sme sa po dlhšom...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
04.11.2014

Kamarátka a jej homeopatická liečba mi zachránili mačku pred kastráciou.


K dnešku máme jedného chovného kocúra (GIC Ivan Don Ramzes,RU) a dve chovné mačky (CH Teodora Pyrel,SK a Taora Chudnaya Zhemchuzhina,RU). Teodoru som aj napriek jej už dávnej...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
10.04.2014

Murphyho zákon alebo po našom ... zákon schválnosti - čím menej mačiatok na predaj, tým viac záujemcov.


Už skôr som tu avizovala, že v našej chovateľskej stanici ruského bezsrstého plemena Don Sphynx - Pyrel*SK, sme sa rozhodli "vyrábať" mačiatka až na objednávku. Staršie mačky...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
03.12.2013

Wiacseslaw Pyrel,SK to včera vzdal.


Počas našej chovateľskej kariéry sme odchovali vyše 40 mačiatok a za tú dobu nám uhynuli len 3 :- Mirabell Pyrel,SK, ktorú som vlastne "utopila", keď som ju ako začiatočník...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"

‹‹ 1 / 10 ››     

Holá kočka jako řešení pro alergiky?


Plemeno Don Sphynx je jedno z kočičích plemen, které je od narození holé (nemá srst). Mezi lidmi je proto zažitý logický názor, že když kočka nemá srst, je ideálním řešením pro alergiky. Neboť pokud je někdo alergický na kočičí srst, tak v tomto případě nemá být na co alergický.
Takové tvrzení však není správné ak tomuto "mýtu" přispěly i alergologové, kteří alergii, kterou trpí lidé při kontaktu s kočkou takto nazvali. Toto však není alergie na kočičí srst, ale na látky, které se na srst dostali. Jsou to bílkoviny ve slinách a výměšcích kočky, která si je při své intenzivní péče o svou srst roztírá po celém těle. Osrstěná kočka stráví většinu dne spaním, dřímánín a lízáním si srsti. Takto si ji čistí, ale na každém chlupu zanechává i své sliny. O tom, že kočka líná, vás přesvědčovat netřeba a i když budete co nejpozorněji její srst z bytu odstraňovat, i tak trvá až půl roku, dokud srst z bytu potřená alergizující bílkovinou zmizí. Takto to je u osrstěných koček.
Holé kočky se však olizují také! Není to až tak intenzivní, jako u jejich chlupatých kolegyň a stává se, že holá kočka se celý den neoblíže ani jednou. Výhodou takovéto kočky je i to, že je možné ji snadno a podle potřeby vykoupat, čímž se alergen z kůže odstraní ještě více.
Z praxe je nám známo, že reakci na Don Sphynxe si musí každý alergik vyzkoušet sám. Někdo na takové kočky nezareaguje vůbec, některých takové kočky svým slabým vlivem na jejich imunitní systém dokonce vyléčili. No jsou i případy, že alergici při Donoch kýchají a slzí...
Proto není možné tvrdit, že Don Sphynx je kočka vhodná pro alergiky. V mnoha případech však není možné ani tvrdit opak, protože naše odchovy jsou v mnoha rodinách s alergiky a jejich soužití ani jedné straně nezpůsobuje žádné problémy.

 Pokud vás něco zajímá ohledně chovu koček don sphynx, ptejte se...


 pokud do zprávy uvedete tel. čislo, zavolám vám a zodpovím i na jiné otázky ohledně koček don sphynx, kt. vás zajímají
 Vaše jméno
 E-mail
Napište opak slova "ano"

  [ všechny položky jsou povinné ]

Ing. Gabriela MURÍNOVÁCesta mládeže 42
901 01 Malacky
Slovenská republika

mob.: +421 903 122 438
         +421 918 987 224

murinovag@centrum.sk
120