Back to TOP
SK | CZ | EN

Naše kočky na výstavě v Banské Bystrici 2012Začnem netradične. Návštevu rodičov v mojom rodnom Čiernom Balogu som plánoval už dlhšie, no a keďže Balog je len na skok od Banskej Bystrice, spojil som "dve do jedného" - pozrieť tých doma a súčasne sa na výstave v Banskej Bystrici pochváliť najnovšími prírastkami v mojej chovateľskej stanici.

 Výstava sa konala predposledný októbrový víkend (20.-21.10.2012) v športovej hale oproti futbalovému štadiónu, kde nebol problém zaparkovať ani vtedy, ak ste prišli na výstavu neskôr. To bolo však len prvé plus tejto výstavy a ďalšími plusmi musím pokračovať.

Celá výstava sa niesla v duchu : "Všetko pre vystavovateľov!". Už pri vstupe na výstavu sme boli doslova zasypaní (bol problém sa odniesť) pozornosťami, ktoré pre nás organizátori pripravili. A to som mal so sebou aj svojich dvoch synov a na výstavu som vzal iba dve prepravky so 4 mačatami (slečny z vrhu T-2012 a Usirisa Pyrel,SK). Počas samotnej prípravy výstavných klietok som chcel jedného zo synov poslať do auta pre stoličky, no na tejto výstave to nebolo potrebné - uprostred priestoru vyhradeného pre vystavovateľov boli pre všetkých vystavovateľov pripravené plastové stoličky zdarma - aké prekvapenie ... na iných výstavách sa za požičanie stoličiek musí platiť. A dokonca tam boli pripravené aj stoly na prípravu mačiek pred posúdením!  

Pre samotné posudzovanie bol vyhradený priestor tak, že tam mali prístup iba vystavovatelia. Posudzovatelia ani mačky tak neboli vyrušovaní množstvom divákov v ich bezprostrednej blízkosti. Ozvučenie bolo tiež veľmi dobre pripravené napriek tomu, že výstava sa konala v športovej hale.

A čo sa našich mačiek týka ... bol som príjemne prekvapený, koľko informácií o bezsrstých mačkách sphynx ľudia majú. Samozrejme som im rád umožnil spoznať túto jedinečnú mačku na "vlastný dotyk" - dotknúť sa jej. Mnohí boli unesení tým, ako takáto mačka vyzerá "naživo". Oceňujem aj množstvo návštevníkov výstavy, ktorí chápali výhody mačky s PP oproti "bezpepierakom".  Od príchodu na výstavu až po jej skončenie som sústavne odpovedal na všetečné otázky divákov.

No a teraz konečne k výsledkom:  Usiris aj T-"babenky" (Tatjana, Tiffany a Teodora) získali Ex1 a nom. BIS, pričom baby  BIS-ku vyhrali. A tu zasa musím vysloviť pochvalu organizátorom - kokardy sme dostali za Ex 1 a aj za nomináciu do BIS ... tak toto som naposledy zažil .... vlastne nezažil :-( ... toto je prvá výstava, kde som si kokardy za titul nemusel kupovať (a to ceny kokárd sa pohybujú od 7€ vyššie).


Don sphynx - Pyrel *SK - www.pyrel.net Don sphynx - Pyrel *SK - www.pyrel.net

...keď som pár dní pred výstavou videl tieto ceny na internete, tak ma ani nenapadlo, že aj ja budem jednu mať...


Aj celková atmosféra na výstave bola pokojná. A nebolo to len vďaka množstvu pozorností zo strany organizátorov.

Túto recenziu výstavy som sa rozhodol napísať aj kvôli tomu, že ja som nebol jediný, kto si túto výstavu veľmi pochvaľoval. Chvály na prácu organizátorov tejto výstavy počúvam z každej strany a tak som sa to snažil napísať aj v tomto mojom článku.

Dúfam, že ZO CHM Zvolen, ktorá je organizátorom tejto výstavy, nepovolí vo svojom úsilí a aj na budúci rok nám pripraví tak dobrú atmosféru na jej výstave. Lebo ja pôjdem do Banskej Bystrice určite aj na budúci rok!

01.12.2014

Mačiatka mali v sobotu 4 týždne


Už sú to šikovníci a začínajú z nich byť nezbedné mačiatka. Vo veku 3 týždne a pár dní začali predvádzať to ich, ako to ja nazývam - "sumo". Začali objavovať jeden...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
18.11.2014

V sobotu mali mačiatka vrhu Y 14 dní.


Čo napísať na úvod? Že rastieme :-).Mačiatka majú od 220 až po 320 gramov. Slečny sú štíhlejšie a chalani, samozrejme, macatejší. Mama Taora Chudnaya Zhemchuzhina,RU ich...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
09.11.2014

Dnes máme 7 dní


Takto pred týždňom sa našej Taore Chudnaya Zhemchuzhina,RU narodilo 5 mačiat. Keďže sa nám za posledné obdobie ozvalo viac záujemcov o naše mačatá, rozhodli sme sa po dlhšom...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
04.11.2014

Kamarátka a jej homeopatická liečba mi zachránili mačku pred kastráciou.


K dnešku máme jedného chovného kocúra (GIC Ivan Don Ramzes,RU) a dve chovné mačky (CH Teodora Pyrel,SK a Taora Chudnaya Zhemchuzhina,RU). Teodoru som aj napriek jej už dávnej...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
10.04.2014

Murphyho zákon alebo po našom ... zákon schválnosti - čím menej mačiatok na predaj, tým viac záujemcov.


Už skôr som tu avizovala, že v našej chovateľskej stanici ruského bezsrstého plemena Don Sphynx - Pyrel*SK, sme sa rozhodli "vyrábať" mačiatka až na objednávku. Staršie mačky...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
03.12.2013

Wiacseslaw Pyrel,SK to včera vzdal.


Počas našej chovateľskej kariéry sme odchovali vyše 40 mačiatok a za tú dobu nám uhynuli len 3 :- Mirabell Pyrel,SK, ktorú som vlastne "utopila", keď som ju ako začiatočník...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"

‹‹ 1 / 10 ››     

Holá kočka jako řešení pro alergiky?


Plemeno Don Sphynx je jedno z kočičích plemen, které je od narození holé (nemá srst). Mezi lidmi je proto zažitý logický názor, že když kočka nemá srst, je ideálním řešením pro alergiky. Neboť pokud je někdo alergický na kočičí srst, tak v tomto případě nemá být na co alergický.
Takové tvrzení však není správné ak tomuto "mýtu" přispěly i alergologové, kteří alergii, kterou trpí lidé při kontaktu s kočkou takto nazvali. Toto však není alergie na kočičí srst, ale na látky, které se na srst dostali. Jsou to bílkoviny ve slinách a výměšcích kočky, která si je při své intenzivní péče o svou srst roztírá po celém těle. Osrstěná kočka stráví většinu dne spaním, dřímánín a lízáním si srsti. Takto si ji čistí, ale na každém chlupu zanechává i své sliny. O tom, že kočka líná, vás přesvědčovat netřeba a i když budete co nejpozorněji její srst z bytu odstraňovat, i tak trvá až půl roku, dokud srst z bytu potřená alergizující bílkovinou zmizí. Takto to je u osrstěných koček.
Holé kočky se však olizují také! Není to až tak intenzivní, jako u jejich chlupatých kolegyň a stává se, že holá kočka se celý den neoblíže ani jednou. Výhodou takovéto kočky je i to, že je možné ji snadno a podle potřeby vykoupat, čímž se alergen z kůže odstraní ještě více.
Z praxe je nám známo, že reakci na Don Sphynxe si musí každý alergik vyzkoušet sám. Někdo na takové kočky nezareaguje vůbec, některých takové kočky svým slabým vlivem na jejich imunitní systém dokonce vyléčili. No jsou i případy, že alergici při Donoch kýchají a slzí...
Proto není možné tvrdit, že Don Sphynx je kočka vhodná pro alergiky. V mnoha případech však není možné ani tvrdit opak, protože naše odchovy jsou v mnoha rodinách s alergiky a jejich soužití ani jedné straně nezpůsobuje žádné problémy.

 Pokud vás něco zajímá ohledně chovu koček don sphynx, ptejte se...


 pokud do zprávy uvedete tel. čislo, zavolám vám a zodpovím i na jiné otázky ohledně koček don sphynx, kt. vás zajímají
 Vaše jméno
 E-mail
Napište opak slova "ano"

  [ všechny položky jsou povinné ]

Ing. Gabriela MURÍNOVÁCesta mládeže 42
901 01 Malacky
Slovenská republika

mob.: +421 903 122 438
         +421 918 987 224

murinovag@centrum.sk
120