Back to TOP
SK | CZ | EN

Kamarátka a jej homeopatická liečba mi zachránili mačku pred kastráciou.K dnešku máme jedného chovného kocúra (GIC Ivan Don Ramzes,RU) a dve chovné mačky (CH Teodora Pyrel,SK a Taora Chudnaya Zhemchuzhina,RU). Teodoru som aj napriek jej už dávnej dospelosti (2,5 roka) nedávala nakryť, pretože som s ňou plánovala účasť na Svetovej výstave mačiek v Prahe (25. - 26.10.2014). Kráska na výstave aj bola a získala tam svoj tretí CAC. Vo výbere do BIS bola tretia zo štyroch, čo na svetovke a ešte v prípade tohto plemena vôbec nie je zlé. Mám pre ňu v spriatelenej CHS prichystaného úžasného mačacieho chlapa, no na toho si bude ešte musieť chvíľku počkať.

Teraz však k tomu, o čom hovorí nadpis tohto článku. Druhou chovnou mačkou je Taora. Svoj prvý pôrod zvládla celkom dobre, no trvalo celý týždeň, kým vylúčila poslednú placentu. Ten týždeň nič nejedla, no odkojila všetky svoje 4 deti bez nutnosti umelého prikrmovania, čo je u Donov vzácnosť. To aj bol dôvod, prečo sme si ju nechali v chove.

Jej druhý pôrod však už bol problematický. Deti prenášala týždeň po plánovanom termíne pôrodu a prvé mača síce porodila sama, no natiahnutá maternica prestala spolupracovať a na rade bol cisársky rez. Veterinárovi sa nepodarilo vybrať poslednú placentu a aj teraz napokon jej pôrod nastal až po niekoľkých dňoch. To som už tušila, že táto cica nie je tá vhodná na viacnásobné pôrody. To, že problémy pri pôrode tejto mačky sú spôsobené pravdepodobne genetickou predispozíciou, som pochopila, keď som si dala dokopy jej problémy s takými istými problémami s pôrodmi u jej dcéry (2 cisárske rezy). Tá je však už kastrovaná a žiadne jej deti (tak isto ako Taorine) nie sú použité v chove.

Keďže my predávame mačatá už kastrované, nedala som ešte Taoru kastrovať. Povedali sme si, že to vyskúšame ešte raz a ak aj tento pôrod skončí cisárskym rezom, že ju dáme hneď vykastrovať.

Keď som sa o týchto Taorinych problémoch bavila s Ingrid Butykovou (chovateľka orientálnych a siamskych mačiek), tak mi povedala, že by jej vedela pomôcť. A tak som si nechala poradiť.

Mesiac pred plánovaným pôrodom mi poslala 3 nádobky s množstvom tabletiek. Povedala mi, že sú to tkanivové soli, vysvetlila mi, ako ich mám mačke podávať a ubezpečila ma, že jej to určite pomôže.

Termín pôrodu bol 29. - 30.10.2014 (streda a štvrtok). V stredu sa nedialo nič a tak isto ani vo štvrtok. Mala som dohodu s veterinárom, že keď začne mačka rodiť, že ju vezmem k nemu do ambulancie a porodíme vo vedľajšej miestnosti (ak by bol nutný lekársky zásah). A keďže sa tie 2 dni nič nedialo, tak som sa s ním dohodla aj na tom, že ak mačka neporodí do nedele rána, tak jej pôrod vyvoláme umelo.

Všetko bolo vybavené a už sme len čakali. V piatok večer po 22-tej mi syn oznámil, že z Taory tečie voda. Pôrod sa začal silnými kontrakciami ... a za 4 hodiny sa jej narodilo bez sebemenších problémov 5 mačiat! S posledným sme síce museli o 3-tej ráno utekať k veterinárovi, pretože nožičky trčali, no Taora už nevládala, no oproti tomu "cisárovi" to bol obrovský úspech. A ja ho pripisujem práve tým tkanivovým soliam od Ingrid.

To však ešte neskončilo. Na svete bolo 5 zdravých detí, no placenta ani jedna! V sobotu večer mala kontrakcie, no nič. Sústavne krvácala, nejedla, nepila, nechodila na WC, no poctivo kojila, od detí sa ani nepohla. V nedeľu z nej trčal koniec pupočníka a ja som volala lekárovi, čo s tým. Vraj mám potiahnuť, možno práve táto placenta bráni v porodení ostatných. Potiahla som, no nešlo, mačka sa mi vzpierala. Vzala som ju preto k lekárovi, nech to skúsi on. Výsledkom bolo, že sa pupočník odtrhol, no placenta sa neuvoľnila. Nasadili sme antibiotiká, pichli Oxytocín, no sťahy sa nekonali.

To už Ingrid o probléme vedela, no vzhľadom k vzdialenosti medzi nami mi cez víkend nevedela (teraz už homeopatiká) rýchlo doručiť. A úprimne povedané, ja som viac verila Oxytocínu ako guličkám z cukru :-).

Tak sme sa dohodli, že mi tie homeopatiká z Bratislavy pošle po mojom synovi, ktorý tam chodí do školy.

Guličky prišli domov v pondelok niečo po 16-tej. Nadávkovala som ich mačke podľa Ingridinych pokynov ... a ... o 22-hej bola vonku jedna placenta a dnes ráno (utorok) som našla v pôrodnici druhú.

Večer dáme iný druh guličiek a zajtra zasa iné a ja verím, že postupne sa k tým placentám nejako dopracujeme.

Nechcem tu robiť Ingrid Butykovej reklamu, no ak niekto vie pomôcť mačke, ktorej hrozí cisársky rez len takou maličkosťou, ako sú tkanivové soli či homeopatiká, ktoré ak nepomôžu, tak určite neuškodia, tak je to podľa mňa super! Preto ak mávate s mačkami takéto (ale aj iné) problémy, obráťte sa na ňu. Je to skúsená chovateľka mačiek, rozumie im a mám pocit, že si našla tú správnu cestu, akou bude vedieť pomáhať aj v takých prípadoch, kde klasická medicína pomôcť nevie. Ingrid sa pustila do štúdia homeopatie a je vidno, že vie veľmi dobre skĺbiť skúsenosti nadobudnuté pri chove mačiek s teóriou získanou zo štúdia. Konatakt na ňu : http://www.bonvoyage-cattery.sk/kontakt

Ingrid, ďakujem, zachránila si mi mačku !!!

01.12.2014

Mačiatka mali v sobotu 4 týždne


Už sú to šikovníci a začínajú z nich byť nezbedné mačiatka. Vo veku 3 týždne a pár dní začali predvádzať to ich, ako to ja nazývam - "sumo". Začali objavovať jeden...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
18.11.2014

V sobotu mali mačiatka vrhu Y 14 dní.


Čo napísať na úvod? Že rastieme :-).Mačiatka majú od 220 až po 320 gramov. Slečny sú štíhlejšie a chalani, samozrejme, macatejší. Mama Taora Chudnaya Zhemchuzhina,RU ich...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
09.11.2014

Dnes máme 7 dní


Takto pred týždňom sa našej Taore Chudnaya Zhemchuzhina,RU narodilo 5 mačiat. Keďže sa nám za posledné obdobie ozvalo viac záujemcov o naše mačatá, rozhodli sme sa po dlhšom...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
04.11.2014

Kamarátka a jej homeopatická liečba mi zachránili mačku pred kastráciou.


K dnešku máme jedného chovného kocúra (GIC Ivan Don Ramzes,RU) a dve chovné mačky (CH Teodora Pyrel,SK a Taora Chudnaya Zhemchuzhina,RU). Teodoru som aj napriek jej už dávnej...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
10.04.2014

Murphyho zákon alebo po našom ... zákon schválnosti - čím menej mačiatok na predaj, tým viac záujemcov.


Už skôr som tu avizovala, že v našej chovateľskej stanici ruského bezsrstého plemena Don Sphynx - Pyrel*SK, sme sa rozhodli "vyrábať" mačiatka až na objednávku. Staršie mačky...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
03.12.2013

Wiacseslaw Pyrel,SK to včera vzdal.


Počas našej chovateľskej kariéry sme odchovali vyše 40 mačiatok a za tú dobu nám uhynuli len 3 :- Mirabell Pyrel,SK, ktorú som vlastne "utopila", keď som ju ako začiatočník...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"

‹‹ 1 / 10 ››     

Holá kočka jako řešení pro alergiky?


Plemeno Don Sphynx je jedno z kočičích plemen, které je od narození holé (nemá srst). Mezi lidmi je proto zažitý logický názor, že když kočka nemá srst, je ideálním řešením pro alergiky. Neboť pokud je někdo alergický na kočičí srst, tak v tomto případě nemá být na co alergický.
Takové tvrzení však není správné ak tomuto "mýtu" přispěly i alergologové, kteří alergii, kterou trpí lidé při kontaktu s kočkou takto nazvali. Toto však není alergie na kočičí srst, ale na látky, které se na srst dostali. Jsou to bílkoviny ve slinách a výměšcích kočky, která si je při své intenzivní péče o svou srst roztírá po celém těle. Osrstěná kočka stráví většinu dne spaním, dřímánín a lízáním si srsti. Takto si ji čistí, ale na každém chlupu zanechává i své sliny. O tom, že kočka líná, vás přesvědčovat netřeba a i když budete co nejpozorněji její srst z bytu odstraňovat, i tak trvá až půl roku, dokud srst z bytu potřená alergizující bílkovinou zmizí. Takto to je u osrstěných koček.
Holé kočky se však olizují také! Není to až tak intenzivní, jako u jejich chlupatých kolegyň a stává se, že holá kočka se celý den neoblíže ani jednou. Výhodou takovéto kočky je i to, že je možné ji snadno a podle potřeby vykoupat, čímž se alergen z kůže odstraní ještě více.
Z praxe je nám známo, že reakci na Don Sphynxe si musí každý alergik vyzkoušet sám. Někdo na takové kočky nezareaguje vůbec, některých takové kočky svým slabým vlivem na jejich imunitní systém dokonce vyléčili. No jsou i případy, že alergici při Donoch kýchají a slzí...
Proto není možné tvrdit, že Don Sphynx je kočka vhodná pro alergiky. V mnoha případech však není možné ani tvrdit opak, protože naše odchovy jsou v mnoha rodinách s alergiky a jejich soužití ani jedné straně nezpůsobuje žádné problémy.

 Pokud vás něco zajímá ohledně chovu koček don sphynx, ptejte se...


 pokud do zprávy uvedete tel. čislo, zavolám vám a zodpovím i na jiné otázky ohledně koček don sphynx, kt. vás zajímají
 Vaše jméno
 E-mail
Napište opak slova "ano"

  [ všechny položky jsou povinné ]

Ing. Gabriela MURÍNOVÁCesta mládeže 42
901 01 Malacky
Slovenská republika

mob.: +421 903 122 438
         +421 918 987 224

murinovag@centrum.sk
120