Back to TOP
SK | CZ | EN

Wiacseslaw Pyrel,SK to včera vzdal.Počas našej chovateľskej kariéry sme odchovali vyše 40 mačiatok a za tú dobu nám uhynuli len 3 :

- Mirabell Pyrel,SK, ktorú som vlastne "utopila", keď som ju ako začiatočník (bol to náš prvý vrh) dokrmovala umelým mliekom zo striekačky (ako mi bolo poradené) a ona sa ho nadýchla, čo skončilo zápalom pľúc a následne smrťou,

- mačička, ktorá sa narodila s črievkami mimo tela a keďže je takýto stav nezachrániteľný, tak sme ju po narodení okamžite usmrtili

a týždňový kocúrik, ktorý sa jednoducho rozhodol, že ho to na svete nebaví, lebo bez jediného chorobného príznaku z ničoho nič zomrel.

Všetky naše odchovy v nových domovoch dodnes robia svojim majiteľom radosť a Wiacseslaw je náš prvý odchov, ktorý zomrel už v novej rodine.

Tento kocúrik bol už hneď po narodení problematický. Síce sa narodil ako prvý, no bol zo všetkých súrodencov najmenší. Tak ako skoro pri všetkých vrhoch Donov, aj v tomto prípade začali mačatá po 3 dňoch strácať váhu, čo je signálom na nutnosť umelého dokrmovania. Všetky mačiatka znášali náhradu mlieka bez problémov, iba Wiacseslaw mal z neho hnačku. Nasadila som iné mlieko, no ani to neznášal. Bolo jasné, že má pravdepodobne alergiu na laktózu. A keďže mamine mlieko poväčšine vyťahali jeho väčší súrodenci, nezostalo iné, len ho v takom nízkom veku nasadiť na tuhú stravu. Každé 2 hodiny som ho kŕmila roztlačenou konzervou "Bozity". Vďaka želé, ktoré táto značka obsahuje, sa rýchlo naučil "soskať" a to bola aj prvá strava, ktorou sa zo začiatku kŕmil. Postupne sa však naučil žuť a začal pomaly priberať.

"Vyrástol" z neho taký malý, krehký krpček a už na prvej návšteve u veterinára sa doňho zaľúbila moja veterinárka. Keďže vedela, že je to náš posledný vrh pred plánovaným prerušením chovu, tak si ho u nás hneď aj zarezervovala.

Wiacseslaw jej, jej manželovi a aj ich deťom robil radosť. Bol prítulný a pokojný. Stále bol malého vzrastu, no im sa takto páčil a boli z neho unesení.

Až nastal čas kastrácie, kedy sa všetko pokazillo - pri rekonvalescencii sa v súvislosti so stresom spôsobeným uspatím a zákrokom spustil proces zrútenia organizmu - pravdepodobne FIP, čomu nasvedčujú aj výsledky pitvy.

Wiacseslaw začal chudnúť a aj napriek všemožnej podpornej liečbe a infúznej výžive, ktorú denne vo veterinárnej ambulancii dostával, boj prehral. Titre na koronavírus boli na hraničnej úrovni a jeho organizmus, ktorý bol odmalička taký "dengľavý", sa zmutovanému vírusu neubránil. Počas týždňa schudol 200g, už odmietal jesť a deň pred smrťou pomňaukával, čo značilo, že už začína mať bolesti a tak ho včera poobede na veterinárnej klinike tu v Malackách uspali.

Je mi veľmi ľúto kocúra a tak isto aj rodiny, do ktorej patril a robil jej radosť. Mal krátky život, no ak by som ho nevypiplala, zomrel by pár dní po narodení. Takto dostal šancu aspoň na pár mesiacov viac.

Jeho bývalú majiteľku toto plemeno uchvátilo natoľko, že je rozhodnutá si Don Sphynxa zadovážiť znova. A keďže sa nestala chyba ani u nás ako u chovateľov a ani u nich ako u majiteľov, navrhla som jej, že prerušíme našu prestávku v chove a pri najbližšej ruji Taory Chudnaya Zhemchuzhina,RU ju pustíme k Ivanovi Don Ramzes,RU, nech Wiacseslawovo miesto čo najskôr nahradí iný Don.

01.12.2014

Mačiatka mali v sobotu 4 týždne


Už sú to šikovníci a začínajú z nich byť nezbedné mačiatka. Vo veku 3 týždne a pár dní začali predvádzať to ich, ako to ja nazývam - "sumo". Začali objavovať jeden...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
18.11.2014

V sobotu mali mačiatka vrhu Y 14 dní.


Čo napísať na úvod? Že rastieme :-).Mačiatka majú od 220 až po 320 gramov. Slečny sú štíhlejšie a chalani, samozrejme, macatejší. Mama Taora Chudnaya Zhemchuzhina,RU ich...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
09.11.2014

Dnes máme 7 dní


Takto pred týždňom sa našej Taore Chudnaya Zhemchuzhina,RU narodilo 5 mačiat. Keďže sa nám za posledné obdobie ozvalo viac záujemcov o naše mačatá, rozhodli sme sa po dlhšom...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
04.11.2014

Kamarátka a jej homeopatická liečba mi zachránili mačku pred kastráciou.


K dnešku máme jedného chovného kocúra (GIC Ivan Don Ramzes,RU) a dve chovné mačky (CH Teodora Pyrel,SK a Taora Chudnaya Zhemchuzhina,RU). Teodoru som aj napriek jej už dávnej...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
10.04.2014

Murphyho zákon alebo po našom ... zákon schválnosti - čím menej mačiatok na predaj, tým viac záujemcov.


Už skôr som tu avizovala, že v našej chovateľskej stanici ruského bezsrstého plemena Don Sphynx - Pyrel*SK, sme sa rozhodli "vyrábať" mačiatka až na objednávku. Staršie mačky...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
03.12.2013

Wiacseslaw Pyrel,SK to včera vzdal.


Počas našej chovateľskej kariéry sme odchovali vyše 40 mačiatok a za tú dobu nám uhynuli len 3 :- Mirabell Pyrel,SK, ktorú som vlastne "utopila", keď som ju ako začiatočník...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"

‹‹ 1 / 10 ››     

Holá kočka jako řešení pro alergiky?


Plemeno Don Sphynx je jedno z kočičích plemen, které je od narození holé (nemá srst). Mezi lidmi je proto zažitý logický názor, že když kočka nemá srst, je ideálním řešením pro alergiky. Neboť pokud je někdo alergický na kočičí srst, tak v tomto případě nemá být na co alergický.
Takové tvrzení však není správné ak tomuto "mýtu" přispěly i alergologové, kteří alergii, kterou trpí lidé při kontaktu s kočkou takto nazvali. Toto však není alergie na kočičí srst, ale na látky, které se na srst dostali. Jsou to bílkoviny ve slinách a výměšcích kočky, která si je při své intenzivní péče o svou srst roztírá po celém těle. Osrstěná kočka stráví většinu dne spaním, dřímánín a lízáním si srsti. Takto si ji čistí, ale na každém chlupu zanechává i své sliny. O tom, že kočka líná, vás přesvědčovat netřeba a i když budete co nejpozorněji její srst z bytu odstraňovat, i tak trvá až půl roku, dokud srst z bytu potřená alergizující bílkovinou zmizí. Takto to je u osrstěných koček.
Holé kočky se však olizují také! Není to až tak intenzivní, jako u jejich chlupatých kolegyň a stává se, že holá kočka se celý den neoblíže ani jednou. Výhodou takovéto kočky je i to, že je možné ji snadno a podle potřeby vykoupat, čímž se alergen z kůže odstraní ještě více.
Z praxe je nám známo, že reakci na Don Sphynxe si musí každý alergik vyzkoušet sám. Někdo na takové kočky nezareaguje vůbec, některých takové kočky svým slabým vlivem na jejich imunitní systém dokonce vyléčili. No jsou i případy, že alergici při Donoch kýchají a slzí...
Proto není možné tvrdit, že Don Sphynx je kočka vhodná pro alergiky. V mnoha případech však není možné ani tvrdit opak, protože naše odchovy jsou v mnoha rodinách s alergiky a jejich soužití ani jedné straně nezpůsobuje žádné problémy.

 Pokud vás něco zajímá ohledně chovu koček don sphynx, ptejte se...


 pokud do zprávy uvedete tel. čislo, zavolám vám a zodpovím i na jiné otázky ohledně koček don sphynx, kt. vás zajímají
 Vaše jméno
 E-mail
Napište opak slova "ano"

  [ všechny položky jsou povinné ]

Ing. Gabriela MURÍNOVÁCesta mládeže 42
901 01 Malacky
Slovenská republika

mob.: +421 903 122 438
         +421 918 987 224

murinovag@centrum.sk
120