Back to TOP
SK | CZ | EN

Mená pre "Véčkový" vrhNáš jubilejný - desiaty vrh mačiatok, ktorý sa narodil 7.2.2013 a zajtra bude mať 9 týždňov - ako jediný doteraz nemal mená. Mačiatka mali dostať mená na písmeno V, no vzhľadom k problémom s očkami u dvoch mačiat som mená pre nich stále odkladala na vedľajšiu koľaj.

Mame Jawelyn Sdyron,SK a otcovi Ramesse Pyrel,SK sa narodili 4 mačatá - 1 dievčatko a 3 chlapci. Zaujímavé na tomto vrhu je, že si farby medzi sebou spravodlivo podelili : mačka je modrá, kocúr modrý s kresbou, ďalší kocúr je čierny a ten posledný zas čierny s kresbou.

Vasilisa Pyrel,SK - mačka (modrá)

Je to malá krásavica, ktorá bude mať nádherne bledomodrú a jemnú kožu. Dúfam, že si nájde majiteľa aj napriek tomu, že asi bude mať len jedno očko. Aj napriek snahe veterinára spraviť všetko pre to, aby sme druhé očko zachránili, sa viečka k očku stále zrastajú a asi bude najlepšie očko operatívne odstrániť a viečka pekne spolu zošiť. Vasilisa na choré očko nevidí tak či tak a keby sme očko ponechali na svojom mieste, bolo by nutné ho celoživotne zvlhčovať kvapkaním umelých sĺz. Takto bude mačička malá "invalidka", no z kvality života jej to vôbec neuberie. Aj napriek hendikepu bude mať Vasilisa Pyrel,SK preukaz pôvodu, Pet Pass, bude kompletne očkovaná, začipovaná a kastrovaná.

Vikomt Pyrel,SK - kocúr (modrý s kresbou)

Takéto meno pre tohto krpca vo mne rezonovalo už dávno. Vikomt je vlastne francúzsky šľachtický titul niekde medzi grófom a barónom. A keďže Vikomt Pyrel,SK má zápalom tak isto postihnuté očko ako jeho sestra Vasilisa Pyrel,SK, nech má aspoň ten titul (uňho tiež uvažujem o tom, že mu očko zostane len jedno). A mám ešte jeden dôvod, prečo mu dávam toto meno - on bol totižto po zápale slepý úplne. No stal sa zázrak a jedno z očí "odsleplo" spôsobom, ktorý si nevie vysvetliť ani očná lekárka. Vikomt je najmohutnejší zo všetkých troch bratov a nebyť chorého očka, bol by to excelentný výstavný exemplár. Aj on bude mať všetko, čo patrí každému potomkovi čistokrvných rodičov : preukaz pôvodu, Pet pass, čipovanie, očkovanie a bude samozrejme aj kastrovaný.

Zostávajúci dvaja bratia z tohto vrhu - Vestor a Volfi, už problémy s očami nemajú.

Vestor Pyrel,SK - kocúr (čierny)

mal očká tiež opuchnuté, no zápal ustúpil bez následkov, obe očká má zdravé a pekne otvorené. Je to prítulný kocúrik s jemnou pokožkou.

Volfi Pyrel,SK - kocúr (čierny s kresbou)

uzatvára tento mačací štvorlístok. Je to jediné mača z tohto vrhu, ktorého sa infekcia nedotkla. Má prekrásnu čiernu kresbu, ktorá (dúfam) mu zostane aj vo vyššom veku a tak isto, ako všetci jeho súrodenci, úžasnú prítulnú povahu.

Je samozrejmé, že aj Vestor a Volfi budú mať preukaz pôvodu a Pet pass, budú čipovaní, očkovaní a ich budúci majiteľ si nebude musieť v budúcnosti robiť starosti s ich kastráciou, lebo aj oni budú predaní do nových domovov už kastrovaní.

01.12.2014

Mačiatka mali v sobotu 4 týždne


Už sú to šikovníci a začínajú z nich byť nezbedné mačiatka. Vo veku 3 týždne a pár dní začali predvádzať to ich, ako to ja nazývam - "sumo". Začali objavovať jeden...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
18.11.2014

V sobotu mali mačiatka vrhu Y 14 dní.


Čo napísať na úvod? Že rastieme :-).Mačiatka majú od 220 až po 320 gramov. Slečny sú štíhlejšie a chalani, samozrejme, macatejší. Mama Taora Chudnaya Zhemchuzhina,RU ich...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
09.11.2014

Dnes máme 7 dní


Takto pred týždňom sa našej Taore Chudnaya Zhemchuzhina,RU narodilo 5 mačiat. Keďže sa nám za posledné obdobie ozvalo viac záujemcov o naše mačatá, rozhodli sme sa po dlhšom...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
04.11.2014

Kamarátka a jej homeopatická liečba mi zachránili mačku pred kastráciou.


K dnešku máme jedného chovného kocúra (GIC Ivan Don Ramzes,RU) a dve chovné mačky (CH Teodora Pyrel,SK a Taora Chudnaya Zhemchuzhina,RU). Teodoru som aj napriek jej už dávnej...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
10.04.2014

Murphyho zákon alebo po našom ... zákon schválnosti - čím menej mačiatok na predaj, tým viac záujemcov.


Už skôr som tu avizovala, že v našej chovateľskej stanici ruského bezsrstého plemena Don Sphynx - Pyrel*SK, sme sa rozhodli "vyrábať" mačiatka až na objednávku. Staršie mačky...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
03.12.2013

Wiacseslaw Pyrel,SK to včera vzdal.


Počas našej chovateľskej kariéry sme odchovali vyše 40 mačiatok a za tú dobu nám uhynuli len 3 :- Mirabell Pyrel,SK, ktorú som vlastne "utopila", keď som ju ako začiatočník...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"

‹‹ 1 / 10 ››     

Holá mačka ako riešenie pre alergikov?


Plemeno Don Sphynx je jedno z mačacích plemien, ktoré je od narodenia holé (nemá srsť). Medzi ľuďmi je preto zaužívaný logický názor, že keď mačka nemá srsť, je ideálnym riešením pre alergikov. Lebo ak je niekto alergický na mačaciu srsť, tak v tomto prípade nemá byť na čo alergický.
Takéto tvrdenie však nie je správne a k tomuto "mýtu" prispeli aj alergológovia, ktorí alergiu, ktorou trpia ľudia pri kontakte s mačkou takto nazvali. Toto však nie je alergia na mačaciu srsť, ale na látky, ktoré sa na srsť dostali. Sú to bielkoviny v slinách a výlučkoch mačky, ktorá si ich pri svojej intenzívnej starostlivosti o svoju srsť rozotiera po celom tele. Osrstená mačka strávi väčšinu dňa spaním, driemaním a lízaním si srsti. Takto si ju čistí, no na každom jednom chlpe zanecháva aj svoje sliny. O tom, že mačka pĺzne, vás presviedčať netreba a aj keď budete čo najpozornejšie jej srsť z bytu odstraňovať, aj tak trvá až pol roka, kým srsť z bytu potretá alergizujúcou bielkovinou zmizne. Takto to je u osrstených mačiek.
Holé mačky sa však olizujú tiež! Nie je to až také intenzívne, ako u ich chlpatých kolegýň a stáva sa, že holá mačka sa celý deň neoblíže ani raz. Výhodou takejto mačky je aj to, že je možné ju ľahko a podľa potreby vykúpať, čím sa alergén z kože odstráni ešte viac.
Z praxe je nám známe, že reakciu na Don Sphynxa si musí každý alergik vyskúšať sám. Niekto na takéto mačky nezareaguje vôbec, niektorých takéto mačky svojim slabým vplyvom na ich imunitný systém dokonca vyliečili. No sú aj prípady, že alergici pri Donoch kýchajú a slzia ...
Preto nie je možné tvrdiť, že Don Sphynx je mačka vhodná pre alergikov. V mnohých prípadoch však nie je možné ani tvrdiť opak, lebo naše odchovy sú v mnohých rodinách s alergikmi a ich súžitie ani jednej strane nespôsobuje žiadne problémy.

 Ak vás niečo zaujíma ohľadne chovu mačiek don sphynx, pýtajte sa...


 ak do správy uvediete tel. čislo, zavolám vám a zodpoviem aj na iné otázky ohľadne mačiek don sphynx, kt. vás zaujímajú
 Vaše meno
 E-mail
Napíšte opak slova "áno"

  [ všetky položky sú povinné ]

Ing. Gabriela MURÍNOVÁCesta mládeže 42
901 01 Malacky
Slovenská republika

mob.: +421 903 122 438
         +421 918 987 224

murinovag@centrum.sk
120