Back to TOP
SK | CZ | ENPreslov k vrhu W-2013


Vrh V mal byť náš posledný, no keďže Ramesse Pyrel,SK akosi nepozorovane zdrhol z kuchyne, kde býva spolu s jeho otcom Ivanom Don Ramzes,RU a práve v tom čase mala Hennessy Sdyron,SK ruju, stalo sa čo sa stať nemalo a 10.4.2013 sa narodili traja malí kocúri (toto spojenie sme síce do budúcna plánovali no až koncom roku 2013).
Ako som avizovala v mojom článku, tieto mačiatka budú nadlho našimi poslednými a záujemcovia o naše odchovy majú preto teraz poslednú šancu si Don Sphynxa z našej chovateľskej stanice zaobstarať.
Do budúcnosti plánujeme odchovávať mačatá už len na objednávku! Veď „čakacia doba“ na mačiatko je cca 5 mesiacov, tak ak bude mať niekto seriózny záujem o kvalitnú mačku z našej chovateľskej stanice, myslím, že si rád počká. Aj naďalej podotýkam, že my predávame a aj budeme predávať IBA kastrované mačiatka.

Fotky mačiatok pridáme čoskoro.

Vrh "W"Fotky vrhu "W"

   dátum narodenia : 10.04. 2013


otec     :  Ramesse Pyrel, SK
matka  :  Hennessy Sdyron, SK


don sphynx male
 Wiacseslaw  Pyrel *SK  DSP n 21 / čierna s kresbou
 
* * *
bezsrsté mačiatko sphynx (sfinx), koťátko, hairless kitten Donskoy sphynx
don sphynx male
 Worwick  Pyrel *SK  DSP a 21 / modrá s kresbou
 
* * *
bezsrsté mačiatko sphynx (sfinx), koťátko, hairless kitten Donskoy sphynx
don sphynx male
 Welwet  Pyrel *SK  DSP a / modrá
 
* * *
bezsrsté mačiatko sphynx (sfinx), koťátko, hairless kitten Donskoy sphynx


Wiacseslaw
Keďže na veterinárnej klinike, ktorá sa o naše mačky stará, sú oboznámení s plánovanou pauzou v našom chove, využila veterinárna lekárka poslednú šancu ako sa dostať k tomuto extravagantnému zvieraťu s tak úžasnou povahou a ihneď po narodení vrhu W si Wiacseslawa Pyrel,SK zarezervovala.

Worwick
Úplne holý kocúr modrej farby (s kresbou). Hravý ako každé mača, milý, kontaktný. K odberu bude vhodný 29.7.2013, keď už bude aj kastrovaný. Pet Pas, rodokmeň, čipovanie, ... to sú náležitosti, ktoré sú pre zvieratá z dobrej chovateľskej stanice samozrejmosťou. Na predaj bude za cenu : 500€

Welwet
Tak ako mal Panther Pyrel,SK toto meno kvôli svojmu osrsteniu a Ivan Don Ramzes,RU sa volá Ivan preto, že je Rus, tak isto ani tento modrý kocúr nemá toto meno náhodne. Preložte si slovo velvet do slovenčiny a zistíte, že to znamená zamat. A presne taká je Welwetova koža, ktorú zdedil po svojej babke Taore Chudnaya Zhemchuzhina,RU. Málokedy sa stáva, aby mal Don Sphynx tak zamatovo jemnú pokožku a Welwet Pyrel,SK toto šťastie má. Tak isto ako Worwick Pyrel,SK bude k odberu vhodný až po kastrácii (29.7.2013) a jeho cena je : 500€


Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : sphynx-kitten-pyrel-003Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : sphynx-kitten-pyrel-010Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : sphynx-kitten-pyrel-032Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : sphynx-kitten-pyrel-017Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : sphynx-kitten-pyrel-018Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : sphynx-kitten-pyrel-041Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : sphynx-kitten-pyrel-025Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : sphynx-kitten-pyrel-043Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : sphynx-kitten-pyrel-014Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : sphynx-kitten-pyrel-021
V krátkosti o osude mačiatok z vrhu V-2013


Tento náš jubilejný, 10-ty vrh mal po narodení veľkú smolu. Tak ako aj pri predchádzajúcich vrhoch, aj teraz som dala matke (Jawelyn Sdyron,SK) na posilnenie surové hovädzie mäso, v ktorom však boli baktérie, ktoré ona lízaním zaniesla do očí, pupkov aj zadočkov mačiatok a vznikol tak ťažký zápal. To, že sa mačiatka narodili zdravé, môžete vidieť na niektorých fotkách v galérii. Infekcia očí najviac postihla modrého kresbového kocúra (Vikomt Pyrel,SK), ktorý po vyliečení zápalu zostal slepý na obe oči. Modrá mačacia slečna (Vasilisa Pyrel,SK) zápal prekonala s jedným slepým očkom a čiernemu kocúrovi (Vestor Pyrel,SK) zápal zanechal len trošku poškodenú rohovku, no to je plne vyliečiteľné. Štvrtému členovi tohto súrodeneckého kvarteta – čiernemu kocúrovi s kresbou (Volfi Pyrel,SK) sa do očí infekcia nedostala vôbec.

Z tohto vrhu vám ponúkame na predaj kocúrika Volfi Pyrel *SK, jeho cena je 400€. Aktualne fotky nájdete v galérii vrhu V - Volfi

Vrh "V"Fotky vrhu "V"

   dátum narodenia : 07.02. 2013


otec     :  Ramesse Pyrel, SK
matka  :  Jawelyn Sdyron, SK


don sphynx male
 Vikomt  Pyrel *SK  DSP a 21 / modrá s kresbou
 
bezsrsté mačiatko sphynx (sfinx), koťátko, hairless kitten Donskoy sphynx
don sphynx male
 Vestor  Pyrel *SK  DSP n / čierna
 
bezsrsté mačiatko sphynx (sfinx), koťátko, hairless kitten Donskoy sphynx
don sphynx male
 Volfi  Pyrel *SK  DSP n 21 / čierna s kresbou
 
bezsrsté mačiatko sphynx (sfinx), koťátko, hairless kitten Donskoy sphynx
don sphynx female
 Vasilisa  Pyrel *SK  DSP a / modrá
 
bezsrsté mačiatko sphynx (sfinx), koťátko, hairless kitten Donskoy sphynx


Vikomt
Tento kocúrik bol po zápale očí úplne slepý, no osud mu prial – po určitom čase sa mu pravé očko samé uzdravilo. Viečka na ľavom očku sa mu pomaly zrastajú a aj keď sme mu chceli dať uzavreté očko vyoperovať, veterinár to neodporučil s tým, že keď je očko v pokoji, netreba to riešiť (viečka sa mu postupom času asi úplne zrastú). Je obrovskou škodou, že akurát tento kocúr takto dopadol, lebo je to zatiaľ najkrajší Don Sphynx, ktorý sa nám doteraz narodil !!! Má úžasnú bradu, krátku papuľku, vrásky ako jeho pradedo – Svetový víťaz Zvenislav Don Ramzes,RU. Po babke (Taora Chudnaya Zhemchuzhina,RU) zdedil zamatovú kožu a po otcovi nádherné modré sfarbenie s kresbou. O jeho prítulnej povahe ani nehovorím ... Samozrejme, že aj on bude mať PP, čip, bude plne očkovaný a aj kastrovaný. Jeho cena bude tak ako u Vasilisy.

Vestor
Je čiernej farby a aj on mal očká opuchnuté od zápalu, no vidí na obe a má ich prekrásne otvorené. Je to úžasný maznák – najmaznavejší zo všetkých súrodencov. Jeho najobľúbenejšou polohou je ležanie na chrbte a čakanie, kedy ho začnú okoloidúci škrabkať po brušku.

Volfi
Tento kocúr má zo všetkých súrodencov najtmavšiu farbu (čiernu s kresbou) a ako jediného sa ho zápal nedotkol. Vyrastá z neho statný chalanisko a do nového domova odíde až po kompletnom zaočkovaní, čipovaní a kastrácii a s preukazom pôvodu pod pazuchou :0). Jeho cena je 400€.

Vasilisa
Ľavé očko má úplne zdravé, no pravé má síce otvorené, no slepé. Je to krásna mačacia slečna, ktorá bola určená do chovu do významnej chovateľskej stanice. Z dôvodu slepoty na jedno očko sme sa rozhodli ju do chovu nepustiť aj napriek tomu, že by určite mala zdravé potomstvo. Má typickú „sphynxovskú“ povahu – je veľmi prítulná a milá. K odberu bude najskôr 15.5.2013, kedy bude plne očkovaná, čipovaná a vykastrovaná a bude mať, samozrejme, aj preukaz pôvodu. Vzhľadom k jej hendikepu bude jej cena na úrovni nákladov na lekársku starostlivosť.


Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : don-sphynx-v2013-pyrel-030Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : don-sphynx-v2013-pyrel-005Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : don-sphynx-v2013-pyrel-034Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : don-sphynx-v2013-pyrel-024Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : don-sphynx-v2013-pyrel-003Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : don-sphynx-v2013-pyrel-032Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : don-sphynx-v2013-pyrel-033Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : don-sphynx-v2013-pyrel-006Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : don-sphynx-v2013-pyrel-028Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : don-sphynx-v2013-pyrel-009


Holá mačka ako riešenie pre alergikov?


Plemeno Don Sphynx je jedno z mačacích plemien, ktoré je od narodenia holé (nemá srsť). Medzi ľuďmi je preto zaužívaný logický názor, že keď mačka nemá srsť, je ideálnym riešením pre alergikov. Lebo ak je niekto alergický na mačaciu srsť, tak v tomto prípade nemá byť na čo alergický.
Takéto tvrdenie však nie je správne a k tomuto "mýtu" prispeli aj alergológovia, ktorí alergiu, ktorou trpia ľudia pri kontakte s mačkou takto nazvali. Toto však nie je alergia na mačaciu srsť, ale na látky, ktoré sa na srsť dostali. Sú to bielkoviny v slinách a výlučkoch mačky, ktorá si ich pri svojej intenzívnej starostlivosti o svoju srsť rozotiera po celom tele. Osrstená mačka strávi väčšinu dňa spaním, driemaním a lízaním si srsti. Takto si ju čistí, no na každom jednom chlpe zanecháva aj svoje sliny. O tom, že mačka pĺzne, vás presviedčať netreba a aj keď budete čo najpozornejšie jej srsť z bytu odstraňovať, aj tak trvá až pol roka, kým srsť z bytu potretá alergizujúcou bielkovinou zmizne. Takto to je u osrstených mačiek.
Holé mačky sa však olizujú tiež! Nie je to až také intenzívne, ako u ich chlpatých kolegýň a stáva sa, že holá mačka sa celý deň neoblíže ani raz. Výhodou takejto mačky je aj to, že je možné ju ľahko a podľa potreby vykúpať, čím sa alergén z kože odstráni ešte viac.
Z praxe je nám známe, že reakciu na Don Sphynxa si musí každý alergik vyskúšať sám. Niekto na takéto mačky nezareaguje vôbec, niektorých takéto mačky svojim slabým vplyvom na ich imunitný systém dokonca vyliečili. No sú aj prípady, že alergici pri Donoch kýchajú a slzia ...
Preto nie je možné tvrdiť, že Don Sphynx je mačka vhodná pre alergikov. V mnohých prípadoch však nie je možné ani tvrdiť opak, lebo naše odchovy sú v mnohých rodinách s alergikmi a ich súžitie ani jednej strane nespôsobuje žiadne problémy.

 Ak vás niečo zaujíma ohľadne chovu mačiek don sphynx, pýtajte sa...


 ak do správy uvediete tel. čislo, zavolám vám a zodpoviem aj na iné otázky ohľadne mačiek don sphynx, kt. vás zaujímajú
 Vaše meno
 E-mail
Napíšte opak slova "áno"

  [ všetky položky sú povinné ]

Ing. Gabriela MURÍNOVÁCesta mládeže 42
901 01 Malacky
Slovenská republika

mob.: +421 903 122 438
         +421 918 987 224

murinovag@centrum.sk
435