Back to TOP
SK | CZ | EN

Jedna z najkrajších chvíľ v živote chovateľa - PRVÉ MAČIATKA... :0)Vrh "M"Fotky vrhu "M"

   dátum narodenia : 05.12. 2009


otec     :  Ninja Shining Beauty's, PL
matka  :  Hennessy Sdyron, SK


don sphynx male
 Melwyn  Pyrel *SK  DSP a / modrá
 
bezsrsté mačiatko sphynx (sfinx), koťátko, hairless kitten Donskoy sphynx
don sphynx male
 Morris  Pyrel *SK  DSP n / čierna
 
bezsrsté mačiatko sphynx (sfinx), koťátko, hairless kitten Donskoy sphynx
don sphynx female
 Masha  Pyrel *SK  DSP n / čierna
 
bezsrsté mačiatko sphynx (sfinx), koťátko, hairless kitten Donskoy sphynx


Melwyn
...na dvoch výstavách, ktorých sa zúčastnil získal v konkurencii titul EX-1 CAC, no aktuálne sa majitelia rozhodli nechať ho kastrovať.

Morris
...stal sa domácim miláčikom, tiež je kastrovaný, pretože už má aj mačaciu kamošku.
K tomu len dodávame : "Jeden don sphynx proste nestači...!"
Ponúkame vám Morriskovu web stránku.
...na Medzinárodnej výstave mačiek, ktorá sa konala v BRNE 25.6.2011 získal EX1 CAP a nom BIS. KRÁSNY VÝSLEDOK. Paničke Klárke GRATULUJEME :)

Masha
...momentálne má za sebou viac než úspešnú výstavnú kariéru počas ktorej dosiahla titul InterChampión.
Taktiež sa môže pochváliť niekoľkými oceneniami BIV
(Best in Variety - najlepšia mačka vo svojej farebnej triede).

Masha Pyrel *SK je prvá mačka plemena Don sphynx (donský sfinx) chovaná a narodená na Slovensku, ktorá získala titul CAGCIB na výstave FIFe.
...na svetovej výstave mačiek v poľskej Poznani, získala posledný potrebný titul EX1 CAGCIB čím splnila podmienky na udelenie titulu GIC (Grand Inter Champion). Sme veľmi radi a majiteľke zo srdca gratulujeme.


Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : sphynx_B_08Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : sphynx_B_35Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : sphynx_A_28Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : sphynx_E_02Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : sphynx_B_44Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : sphynx_B_06Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : sphynx_B_18Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : sphynx_B_23Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : sphynx_A_01Bezsrsté mačky Don sphynx (donský sfinx) - obrázok mačiatka ruského bezsrstého plemena NA PREDAJ | Pyrel, SK : sphynx_29


Holá mačka ako riešenie pre alergikov?


Plemeno Don Sphynx je jedno z mačacích plemien, ktoré je od narodenia holé (nemá srsť). Medzi ľuďmi je preto zaužívaný logický názor, že keď mačka nemá srsť, je ideálnym riešením pre alergikov. Lebo ak je niekto alergický na mačaciu srsť, tak v tomto prípade nemá byť na čo alergický.
Takéto tvrdenie však nie je správne a k tomuto "mýtu" prispeli aj alergológovia, ktorí alergiu, ktorou trpia ľudia pri kontakte s mačkou takto nazvali. Toto však nie je alergia na mačaciu srsť, ale na látky, ktoré sa na srsť dostali. Sú to bielkoviny v slinách a výlučkoch mačky, ktorá si ich pri svojej intenzívnej starostlivosti o svoju srsť rozotiera po celom tele. Osrstená mačka strávi väčšinu dňa spaním, driemaním a lízaním si srsti. Takto si ju čistí, no na každom jednom chlpe zanecháva aj svoje sliny. O tom, že mačka pĺzne, vás presviedčať netreba a aj keď budete čo najpozornejšie jej srsť z bytu odstraňovať, aj tak trvá až pol roka, kým srsť z bytu potretá alergizujúcou bielkovinou zmizne. Takto to je u osrstených mačiek.
Holé mačky sa však olizujú tiež! Nie je to až také intenzívne, ako u ich chlpatých kolegýň a stáva sa, že holá mačka sa celý deň neoblíže ani raz. Výhodou takejto mačky je aj to, že je možné ju ľahko a podľa potreby vykúpať, čím sa alergén z kože odstráni ešte viac.
Z praxe je nám známe, že reakciu na Don Sphynxa si musí každý alergik vyskúšať sám. Niekto na takéto mačky nezareaguje vôbec, niektorých takéto mačky svojim slabým vplyvom na ich imunitný systém dokonca vyliečili. No sú aj prípady, že alergici pri Donoch kýchajú a slzia ...
Preto nie je možné tvrdiť, že Don Sphynx je mačka vhodná pre alergikov. V mnohých prípadoch však nie je možné ani tvrdiť opak, lebo naše odchovy sú v mnohých rodinách s alergikmi a ich súžitie ani jednej strane nespôsobuje žiadne problémy.

 Ak vás niečo zaujíma ohľadne chovu mačiek don sphynx, pýtajte sa...


 ak do správy uvediete tel. čislo, zavolám vám a zodpoviem aj na iné otázky ohľadne mačiek don sphynx, kt. vás zaujímajú
 Vaše meno
 E-mail
Napíšte opak slova "áno"

  [ všetky položky sú povinné ]

Ing. Gabriela MURÍNOVÁCesta mládeže 42
901 01 Malacky
Slovenská republika

mob.: +421 903 122 438
         +421 918 987 224

murinovag@centrum.sk
431