Back to TOP
SK | CZ | EN

Mená pre "Véčkový" vrhNáš jubilejný - desiaty vrh mačiatok, ktorý sa narodil 7.2.2013 a zajtra bude mať 9 týždňov - ako jediný doteraz nemal mená. Mačiatka mali dostať mená na písmeno V, no vzhľadom k problémom s očkami u dvoch mačiat som mená pre nich stále odkladala na vedľajšiu koľaj.

Mame Jawelyn Sdyron,SK a otcovi Ramesse Pyrel,SK sa narodili 4 mačatá - 1 dievčatko a 3 chlapci. Zaujímavé na tomto vrhu je, že si farby medzi sebou spravodlivo podelili : mačka je modrá, kocúr modrý s kresbou, ďalší kocúr je čierny a ten posledný zas čierny s kresbou.

Vasilisa Pyrel,SK - mačka (modrá)

Je to malá krásavica, ktorá bude mať nádherne bledomodrú a jemnú kožu. Dúfam, že si nájde majiteľa aj napriek tomu, že asi bude mať len jedno očko. Aj napriek snahe veterinára spraviť všetko pre to, aby sme druhé očko zachránili, sa viečka k očku stále zrastajú a asi bude najlepšie očko operatívne odstrániť a viečka pekne spolu zošiť. Vasilisa na choré očko nevidí tak či tak a keby sme očko ponechali na svojom mieste, bolo by nutné ho celoživotne zvlhčovať kvapkaním umelých sĺz. Takto bude mačička malá "invalidka", no z kvality života jej to vôbec neuberie. Aj napriek hendikepu bude mať Vasilisa Pyrel,SK preukaz pôvodu, Pet Pass, bude kompletne očkovaná, začipovaná a kastrovaná.

Vikomt Pyrel,SK - kocúr (modrý s kresbou)

Takéto meno pre tohto krpca vo mne rezonovalo už dávno. Vikomt je vlastne francúzsky šľachtický titul niekde medzi grófom a barónom. A keďže Vikomt Pyrel,SK má zápalom tak isto postihnuté očko ako jeho sestra Vasilisa Pyrel,SK, nech má aspoň ten titul (uňho tiež uvažujem o tom, že mu očko zostane len jedno). A mám ešte jeden dôvod, prečo mu dávam toto meno - on bol totižto po zápale slepý úplne. No stal sa zázrak a jedno z očí "odsleplo" spôsobom, ktorý si nevie vysvetliť ani očná lekárka. Vikomt je najmohutnejší zo všetkých troch bratov a nebyť chorého očka, bol by to excelentný výstavný exemplár. Aj on bude mať všetko, čo patrí každému potomkovi čistokrvných rodičov : preukaz pôvodu, Pet pass, čipovanie, očkovanie a bude samozrejme aj kastrovaný.

Zostávajúci dvaja bratia z tohto vrhu - Vestor a Volfi, už problémy s očami nemajú.

Vestor Pyrel,SK - kocúr (čierny)

mal očká tiež opuchnuté, no zápal ustúpil bez následkov, obe očká má zdravé a pekne otvorené. Je to prítulný kocúrik s jemnou pokožkou.

Volfi Pyrel,SK - kocúr (čierny s kresbou)

uzatvára tento mačací štvorlístok. Je to jediné mača z tohto vrhu, ktorého sa infekcia nedotkla. Má prekrásnu čiernu kresbu, ktorá (dúfam) mu zostane aj vo vyššom veku a tak isto, ako všetci jeho súrodenci, úžasnú prítulnú povahu.

Je samozrejmé, že aj Vestor a Volfi budú mať preukaz pôvodu a Pet pass, budú čipovaní, očkovaní a ich budúci majiteľ si nebude musieť v budúcnosti robiť starosti s ich kastráciou, lebo aj oni budú predaní do nových domovov už kastrovaní.

01.12.2014

Mačiatka mali v sobotu 4 týždne


Už sú to šikovníci a začínajú z nich byť nezbedné mačiatka. Vo veku 3 týždne a pár dní začali predvádzať to ich, ako to ja nazývam - "sumo". Začali objavovať jeden...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
18.11.2014

V sobotu mali mačiatka vrhu Y 14 dní.


Čo napísať na úvod? Že rastieme :-).Mačiatka majú od 220 až po 320 gramov. Slečny sú štíhlejšie a chalani, samozrejme, macatejší. Mama Taora Chudnaya Zhemchuzhina,RU ich...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
09.11.2014

Dnes máme 7 dní


Takto pred týždňom sa našej Taore Chudnaya Zhemchuzhina,RU narodilo 5 mačiat. Keďže sa nám za posledné obdobie ozvalo viac záujemcov o naše mačatá, rozhodli sme sa po dlhšom...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
04.11.2014

Kamarátka a jej homeopatická liečba mi zachránili mačku pred kastráciou.


K dnešku máme jedného chovného kocúra (GIC Ivan Don Ramzes,RU) a dve chovné mačky (CH Teodora Pyrel,SK a Taora Chudnaya Zhemchuzhina,RU). Teodoru som aj napriek jej už dávnej...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
10.04.2014

Murphyho zákon alebo po našom ... zákon schválnosti - čím menej mačiatok na predaj, tým viac záujemcov.


Už skôr som tu avizovala, že v našej chovateľskej stanici ruského bezsrstého plemena Don Sphynx - Pyrel*SK, sme sa rozhodli "vyrábať" mačiatka až na objednávku. Staršie mačky...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"
03.12.2013

Wiacseslaw Pyrel,SK to včera vzdal.


Počas našej chovateľskej kariéry sme odchovali vyše 40 mačiatok a za tú dobu nám uhynuli len 3 :- Mirabell Pyrel,SK, ktorú som vlastne "utopila", keď som ju ako začiatočník...
čitať na Blogu "nenormálna GABICA"

‹‹ 1 / 10 ››     

Holá kočka jako řešení pro alergiky?


Plemeno Don Sphynx je jedno z kočičích plemen, které je od narození holé (nemá srst). Mezi lidmi je proto zažitý logický názor, že když kočka nemá srst, je ideálním řešením pro alergiky. Neboť pokud je někdo alergický na kočičí srst, tak v tomto případě nemá být na co alergický.
Takové tvrzení však není správné ak tomuto "mýtu" přispěly i alergologové, kteří alergii, kterou trpí lidé při kontaktu s kočkou takto nazvali. Toto však není alergie na kočičí srst, ale na látky, které se na srst dostali. Jsou to bílkoviny ve slinách a výměšcích kočky, která si je při své intenzivní péče o svou srst roztírá po celém těle. Osrstěná kočka stráví většinu dne spaním, dřímánín a lízáním si srsti. Takto si ji čistí, ale na každém chlupu zanechává i své sliny. O tom, že kočka líná, vás přesvědčovat netřeba a i když budete co nejpozorněji její srst z bytu odstraňovat, i tak trvá až půl roku, dokud srst z bytu potřená alergizující bílkovinou zmizí. Takto to je u osrstěných koček.
Holé kočky se však olizují také! Není to až tak intenzivní, jako u jejich chlupatých kolegyň a stává se, že holá kočka se celý den neoblíže ani jednou. Výhodou takovéto kočky je i to, že je možné ji snadno a podle potřeby vykoupat, čímž se alergen z kůže odstraní ještě více.
Z praxe je nám známo, že reakci na Don Sphynxe si musí každý alergik vyzkoušet sám. Někdo na takové kočky nezareaguje vůbec, některých takové kočky svým slabým vlivem na jejich imunitní systém dokonce vyléčili. No jsou i případy, že alergici při Donoch kýchají a slzí...
Proto není možné tvrdit, že Don Sphynx je kočka vhodná pro alergiky. V mnoha případech však není možné ani tvrdit opak, protože naše odchovy jsou v mnoha rodinách s alergiky a jejich soužití ani jedné straně nezpůsobuje žádné problémy.

 Pokud vás něco zajímá ohledně chovu koček don sphynx, ptejte se...


 pokud do zprávy uvedete tel. čislo, zavolám vám a zodpovím i na jiné otázky ohledně koček don sphynx, kt. vás zajímají
 Vaše jméno
 E-mail
Napište opak slova "ano"

  [ všechny položky jsou povinné ]

Ing. Gabriela MURÍNOVÁCesta mládeže 42
901 01 Malacky
Slovenská republika

mob.: +421 903 122 438
         +421 918 987 224

murinovag@centrum.sk
120